Kalendář CC + Enduro 2010

 

Ohlédnutí - MOTO Racing Polná   sezona 2009

 

  Jelikož nám nastali přípravy na OFF ROAD sezonu 2010, nezbývá než se ohlédnout zpět za tou uplynulou.

  Vše započalo již v lednu roku 2009 zimní přípravou dle časových možností našich členů. Těm mladším jsme řešili tréninkový plán organizovaně, spinning, posilovna, běžky a horská kola.  Někteří se věnovali zimní přípravě individuálně. Přípravu na motocyklech jsme započali v měsíci únoru na tréninkové trati ve Znojmě a Hruškách u Břeclavi.

 V kategorii motocross  nás reprezentoval Stanislav Horský, který celý seriál 15 závodů s označením METEOR CUP kategorii OPEN odjel s vnitřní fixací kotníku jako důsledek zranění v posledním závodě roku 2008. I vzhledem k tomuto handicapu celý rok tvrdě bojoval se soupeři o umístění v první trojce, nakonec z toho byla nepopulární „bramborová“ medaile, tudíž celkové čtvrté místo v seriálu. Víme, že to s velice rychlými mladíky nemá Standa jednoduché ale svými zkušenostmi a vytrvalostí jistě bude „zatápět“ soupeřům i v letošním roce.

  Kategorii vytrvalostních závodů přeboru české republiky v CROSS COUTRY se věnují matadoři našeho klubu Miroslav Culka a Jiří Bednář. Dále dva naši mladíci Miroslav Culka ml. a Jan Bednář. Bohužel již v přípravě se zranil Jiří Bednář, díky tomu pro něho sezona předčasně skončila a z obhajoby loňského titulu v Enduru nebylo nic.  Miroslav Culka st. nenašel v kategorii Veterán přemožitele a po velice vyrovnaných výsledcích v průběhu celé sezony se stal po zásluze držitelem titulu „nejrychlejšího“ veterána, tedy championem české republiky a on a celý náš team se mohl zaslouženě radovat.

   Již několik let se snažíme podporovat dva naše nadějné jezdce, kterými jsou 16tiletý Miroslav Culka a 17tiletý Jan Bednář. V roce 2008 nám kluci dělali radost svými výsledky v kategorii bez licenčních jezdců seriálu SHELL Adventure CUP, kde hlavně ke konci sezony těžko nacházeli přemožitele a všichni jsme s napětím očekávali jejich, jako suverénně nejmladších účastníků, vstup do kategorie licenčních jezdců českého šampionátu CROSS COUNTRY třídy E1. S jakou razancí a výsledky kluci doslova vlítli mezi ostřílené piloty, však nikdo z nás nečekal. Od prvních závodů byli schopni jezdit v první pětici a hlavně zkušenější Míra Culka dost často ukazoval všem svým soupeřům záda.  Honza Bednář (teprve druhá závodní sezona), u kterého bylo cílem hlavně sbírat zkušenosti, vše doháněl svojí bojovností a hlavně úžasnou fyzičkou. Nakonec z toho bylo celkové druhé místo v přeboru republiky pro Miroslava Culku a celkové sedmé místo pro Jana Bednáře. V hodnocení juniorů do 21 let se umístili na celkovém prvním a druhém místě v přeboru české republiky kategorie E1.

  Tyto výsledky se neobešli bez zájmu trenérů a výkonného výboru juniorské reprezentace české republiky a v srpnu 2009 byli oba polenští kluci pozváni na pětidenní soustředění juniorské reprezentace Endura a Motokrosu při SCM Jinín (sportovní centrum mládeže). Po vstupních lékařských prohlídkách, fyzických testech a jízdách na motocyklu byli oba zařazeni mezi podporované jezdce již zmíněného střediska, tedy vstup mezi naši juniorskou elitu a reprezentaci. Určitě je to ohromný přínos pro další výkonnostní růst obou mladých jezdců, vždyť veškerá příprava a činnost je pojata na individuálním přístupu k jezdcům na velice profesionální úrovni dle individuálních tréninkových plánů.   Pro samotné kluky, ale i rodiče je to ohromná změna, vždyť jenom skloubit školu s profesionálním sportem není vůbec jednoduché, vše si žádá spoustu změn v  přístupu a hlavně režimu celé rodiny.

 Fyzická příprava probíhá každý druhý víkend zimního období v SCM Jinín, pokračuje lednovým týdenním soustředěním na běžkách v šumavských hvozdech. V únoru začíná motokrosová příprava soustředěním v Itálii a poté přesun na přípravu Endura do Chorvatských hor. V březnu začíná sezona Mistrovství české republiky a v dubnu první závod seriálu mistrovství Evropy ve Francii, kterého by se měli polenští odchovanci jako členové juniorské reprezentace zúčastnit.

  Pro klub MOTO Racing Polná, co se týče výsledků, byla sezona 2009 velice úspěšná. Za těmito skvělými výsledky stojí cílevědomá práce všech členů, jezdců, doprovodů, za skvělou práci nutno poděkovat manažerovi Františku Brožovi ml., sponzorům, mezi které se řadí i polenské firmy SAPELI, DAFE PLAST,TKZ, IMA,  B-SPED,  všem lidem kteří nás podporují a fandí, firmě FILIPENSKÝ za materiální podporu a servisní zázemí skvělých motocyklů YAMAHA, rodině Antonína Staníka za podporu a zázemí na závodech a nesmíme opomenout toleranci a podporu v rodinách  všech našich členů.

  Jako neúspěšnou považujeme celoroční snahu o získání či pronájem pozemku v okolí Polné na vybudování tréninkové tratě, kde bychom mohli za dohodnutých pravidel trénovat. Po celkem nadějných jednáních s panem starostou, který byl ochoten danou problematiku řešit, nám byl dán od zástupců odborů města Polná seznam legislativních požadavků a povolení, které máme jako klub vyřešit a zajistit od dotčených orgánů státní správy, potřebné k pronájmu vytipovaného pozemku a provozování dané činnosti. Po celoročním vyřizování povolení, např. odbor životního prostředí magistrátu města Jihlavy, kraje Vysočina, hygiena, ornitologie, vodohospodáři, lesní správa, myslivecké sdružení, občanská sdružení a mnoho dalších, se nám podařila veškerá požadovaná povolení, či dohody zajistit. Bohužel nakonec se zjistilo, že díky pochybení několika zastupitelů a úředníků Městského úřadu Polná vyšla celoroční snaha nazmar, protože městem vytipovaný pozemek nemohl být k tomuto účelu použit. Bohužel naše snaha o vybudování tréninkového zázemí s jasnými a závaznými pravidly a tím i snaha o eliminování nelegálních nájezdů motorkářů do polí a lesů v okolí Polné, vyšla již poněkolikáté naprázdno.

  Na základě těchto zkušeností klub MOTO Racing Polná  již nebude v Polné usilovat o získání pozemku na vybudování tréninkové trati. V žádném případě však nekončí naše snaha o reprezentaci a propagaci polenských firem, celého regionu a města Polná.

Více informací o naší činnosti najdete na www.motoracing.polna.cz

 

                                                                                               MOTO Racing Polná

Článek z časopisu motoráj:  Jinínská mládež
Enduro se do Jinína vrátilo. Jaké jsou výsledky za první rok?

UFO CUP country cross

Chříč 2009 - 30 Březen 2009

…… a MOTORACING Polná tam byl také , byť oslaben o největší želízko v ohni Bednyho seniora. Ten nás ale  přišel aspoň  povzbudit  společně s Fandou  na sobotní závod a musím říct, že  nebejt několika povzbuzujících ran Bednyho berlí během závodu tak jsem to vzdal !!! . Jako správný tvrďák se ukázal Honza ,který se zánětem dutin , opuchlou tváří a nadopován antibiotikama  zvládl velmi těžký sobotní  a poté i nedělní závod. Největší hvězdou našeho týmu pak bezesporu byl  Mirďas ,který  po sobotním 5.místě ve třídě E1 a po důkladné večerní  „motivační“ přípravě našeho Tondy S. v nedělním závodě zabojoval , nenechal  nic náhodě a bylo z toho vynikající 2.místo!

Pěkný enduro víkend byl podpořen skvěle zásobeným catteringovým vozidlem VW Transporter s šéfkuchařem  mamkou Staníkovou Moooooooc děkujeme!

Sportu zdar!   Míra

Článek J.Listy

Letošním vítězstvím

CZECH ENDURO Championships  klass 70cc  jsem se stal Jiří Bednář oficiálním jezdcem a team MOTO Racing Polná oficiálním partnerem ,,squadra FANTIC MOTOR competizioni“
Více info na www.fanticmotor.it  v sekci competizioni (závodní oddělení).

 

Poděkování od Federica Fregnana, majitele FANTIC MOTOR.

Thank you so much and all our best compliment!
We will put all your images in our www.fanticmotor.it and we will wait to meet you in Milano Eicma Show form 4 to 11 novembere 2008.

Thank you so much!

dr. Federico Fregnan
General Manager
Six Days snc. / Fantic Motor
f.fregnan@fanticmotor.it
www.fanticmotor.it
Skype contact : federico.fregnan

 

21.9.2008

Článek z ENDURA Uhlírské Janovice - autor Bedny

23.8.2008

Článek z XCountry Bílina - autor Bedny

17.7.2008

Článek z PČR ENDURO - ŠUMPERK - autor Bedny

28.6.2008

Jedeme Meteor CUP v Telči na Dyjických mostech. Přijďte nás podpořit.

Kopíruje se (2) z IMG_0359

Sejdeme se 21. – 22.6. 2008 na:

CC Olszyna (PL)

Tak jako v loňském roce se chystáme na okruh vycházející z motokrosové trati s vjezdy do přilehlých lesíků s ohledem na strukturu celého závodního pole, včetně čtyřkolek. Využijeme beze zbytku možností, které nám  písčito-hlinitá trať poskytne. Ohlasy na loňský podnik jsou velmi pozitivní, takže očekáváme opět i velkou účast závodníků a boje ve všech úrovních závodního pole, protože podle výsledků jsou některé rozdíly naprosto zanedbatelné.  


 absolvovat přejezd potoka tak jako vloni. Pro přihlášení využijte on-line formulář. Součástí přihlášky je i technická karta, kterou už u formální přejímky nemusíte vyplňovat, pokud se přihlásíte prostřednictvím internetu.